TIPDİL SINAVI KALDIRILACAK MI?
  • TIPDIL
  • 05.11.2019

TIPDİL SINAVI KALDIRILACAK MI?

Özellikle YÖKDİL sınavı ÖSYM'ye geçtikten sonra çok fazla dillendirilen bir konu var. Öğrencilerimizden de bu konuda oldukça fazla soru almaktayız.

"TIPDİL sınavı kaldırılacak mı?"

YÖKDİL sınavının da ÖSYM'ye geçmesinden sonra İngilizce sınav olarak ÖSYM'nin yapmadığı bir tek TIPDİL sınavı kaldı. Dolayısıyla sınavın geleceğiyle alakalı endişeler artmaya başladı. TIPDİL TUS ve DUS adayları için diğer sınavlara oranla daha avantajlı bir sınav. Dolayısıyla oldukça rabet görüyor. TIPDİL sınavı Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) tarafından senede 2 defa yapılıyor. Genellikle Şubat ve Haziran aylarında yapılan sınav bu sene de 2 defa gerçekleştirildi. Şu ana kadar herhangi bir problem bulunmuyor.

ASYM tarafından 2020 sınav takvimi henüz açıklanmadığı için öğrencilerin endişelerini anlayabiliyoruz. Fakat senelerdir aynı söylentiler YÖKDİL sınavı için de dillendirildi. Birçok kişi YÖKDİL sınavının kaldırılacağını düşünürken sınav ÖSYM tarafından yapılmaya başlandı ve daha da kalıcı hale geldi. Buradaki temel sorunun sınav takvimi konusunda öğrencilerin yeteri kadar bilgilendirilmemesi olduğunu düşünüyoruz. ASYM tarafından TIPDİL sınavıyla ilgili yapılmış herhangi bir olumsuz açıklama veya duyuru bulunmuyor. Dolayısıyla açıklanacak sınav takviminde TIPDİL sınavının da bulunacağını düşünüyoruz. Fakat öğrencilerin endişelerine de katılıyoruz.

TIPDİL sınavı içerik ve soru tipi olarak YÖKDİL SAĞLIK sınavına çok benziyor. Dolayısıyla TUS ve DUS adaylarının TIPDİL hakkındaki söylentilere aldırış etmeden hazırlıklarına devam etmelerini tavsiye ederiz. Hem TIPDİL hem de YÖKDİL SAĞLIK sınavlarına girerek şanslarını artırabilirler. En kötü senaryoda YÖKDİL SAĞLIK sınavında hedefledikleri skora ulaşacaklarını düşünüyoruz.

uzmantıpdil

ÖZETLE...

YÖKDİL Ankara Üniversitesi tarafından yapılırken, YÖKDİL sınavı hakkında da bu tarz dedikodular oldukça fazlaydı. Temel problemin sınav takvimindeki belirsizlik olduğunu düşünüyoruz. ASYM tarafında olumsuz bir açıklama yapılmadığı sürece TIPDİL sınavının devam edeceğini düşünüyoruz. Konuyla ilgili tüm güncel gelişmeleri sayfamızda paylaşacağız. Takipte kalın.

Başarılar...

 

GÜNCELLEME 25.11.2019

 

2020 TIPDİL SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI.

Ankara Üniversitesi TÖMER tarafından yılda iki defa yapılan TIPDİL sınavının 2020 sınav tarihleri açıklandı. Sınav tarihlerinin açıklanmaması TIPDİL sınavının kaldırıldığı dedikodularını bir hayli artırmıştı.

Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) tarafından yapılan resmi açıklamaya göre  TÖMER TIPDİL sınavı “08 ŞUBAT 2020” ve “27 HAZİRAN 2020” tarihlerinde olmak üzere 2 defa yapılacak.

 

tıpdil tıpdil 2020 tıpdil ne zaman? tıpdil kaldırılacak m? tıpdil sınav takvimi

TIPDIL ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

tipdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.