TIPDİL 2020 ŞUBAT DÖNEMİ BAŞVURULARI BAŞLADI.
  • TIPDIL
  • 03.01.2020

TIPDİL 2020 ŞUBAT DÖNEMİ BAŞVURULARI BAŞLADI.

Daha önce 8 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı açıklanan TIPDİL sınavı başvuruları başladı.  Başvurular 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 17:00'a kadar yapılabilecek.

Başvurunuzu aday.ankara.edu.tr adresinden yapabilirsiniz.

YÖKDİL 2020 ŞUBAT DÖNEMİ BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 


GENEL BİLGİLER BAŞVURU TARİHLERİ

BAŞVURULAR 30 ARALIK 2019 - 10 OCAK 2020 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR. (BAŞVURULAR 30 ARALIK 2019 TARİHİNDE SAAT 09.00’DA BAŞLAYIP, 10 OCAK 2020 TARİHİNDE SAAT 17.00’DE SONA ERECEKTİR.)

 

SINAV TARİHİ VE SAATİ

08 ŞUBAT CUMARTESİ 2020 SAAT: 10.00 – 12.30

uzmantıpdil

 

SINAV SÜRESİ

150 DAKİKA

 

SORU SAYISI

5 SEÇENEKLİ - 80 SORU

 

SINAV ALANLARI

İngilizce, Almanca, Fransızca Adaylar bir dönemde, yalnız bir yabancı dilden sınava girebilecektir.

 

SINAV YERLERİ

ANKARA - İSTANBUL

 

TIPDİL SINAV ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

100,00 TL (YÜZ TÜRK LİRASI)

 

SINAVIN UYGULAYICISI

Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) adına Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM)’dir.

 

TIPDİL SINAVINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS), Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) ve Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı (EUS)’na girmeye hak kazanmış veya hak kazanacak olan tüm adaylar ve diş hekimliği ile tıp alanlarında doktora programlarına başvuracak adaylar TÖMER TIPDİL Sınavına başvuru yapabilirler. TÖMER TIPDİL Sınavı sadece, TUS,DUS, EUS ve diş hekimliği ile tıp alanlarında doktora programlarına başvuru için gerekli olan yabancı dil yeterliğini ölçmek için uygulanmaktadır.

 

TIPDİL SINAVINDAN KAÇ ALMALIYIM? SINAV SONUCUM KAÇ YIL GEÇERLİ?

“Tıpta, Diş Hekimliğinde ve Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği” uyarınca, mesleki bilgi sınavlarının sonucuna göre yerleştirme işleminin yapılabilmesinde yabancı dil koşulunun sağlanması için TÖMER TIPDİL Sınavından 100 üzerinden en az 50 puan alınması gerekir. Yabancı dil sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren beş yıl süre ile geçerlidir. Beş yıllık sürenin sona erdiği tarihin hesabında mesleki bilgi sınavına başvuru tarihi dikkate alınır.

 

BUNLARA DA BAKABİLİRSİNİZ!

TIPDİL EĞİTİMİNDE YÜZDE 100 BAŞARI GARANTİSİ

TIPDİL OKUMALARI- TIPDİL reading okuma parçaları, çevirisi ve reading soruları

2 Haftada 2000 TIPDİL Kelimesi Öğrenin

TIPDİL / YÖKDİL SAĞLIK KARŞILAŞTIRMA - Hangisi Daha Kolay?

TIPDİL GRAMER KONU LİSTESİ - TAM LİSTE

45 GÜNDE TIPDİL'DEN 50 PUAN NASIL ALINIR?

 

TIPDIL ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

tipdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.